Liečivé REĎKOVKY

mikroREĎKOVKY

Viete o tom, čo robí SÍRA, obsiahnutá v reďkovke v našom organizme? Prvok, ktorý je liečivý ale málo sa o ňom hovorí.

Pokožka, svaly a kosti obsahujú asi polovicu z celkového množstva síry prítomného v tele. Vlasy a nechty obsahujú keratín, proteín tvorený z veľkej časti práve sírou. Chrupavky a spojivové tkanivá v tele vďačia svojej flexibilne z veľkej časti takisto práve síre. Ich lámanie a opotrebovanie, vrásky alebo bolesti svalov a kĺbov sú často znakom nedostatku síry.

Pravidelná konzumácia reďkoviek robí korienky vlasov silnejšie a pokožka na hlave je zdravšia.

Reďkovka obsahuje veľa minerálnych látok, z ktorých prevláda vápnik, síra, fosfor, železo, draslík, selén. Ďalej obsahuje vitamín C, E, B a kyselinu listovú.

Výhonky reďkovky udržiavajú čistotu v žilách a cievach a vytvárajú ochrannú bariéru v krvných cievach tak, aby sa v nich neudržiavali nečistoty. Bojuje proti srdcovým chorobám. Dodává nutričné látky na krvotvorbu a rast buniek.

Mikroreďkovka podporuje dobrý cholesterol, potláča zlý.

Je obrovským pomocníkom v boji proti rakovinám.

Podobne ako aj koriander, čistí telo od ťažkých kovov ako je ortuť, olovo, arzén či hliník. Tieto kovy zaťažujú naše telo a spomaľujú všetky metabolické procesy.

V tele človeka pôsobí antibakteriálne, zároveň ničí plesne v črevách, sliznici a žalúdku, uľahčuje odkašliavanie (vďaka obsahu horčičných olejov).

Horčicový olej, ktorý reďkovka obsahuje, poľuje na škodlivé baktérie a plesne už na jazyku a na sliznici podnebia a pokračuje v žalúdku a v črevách, čím odstraňuje nadúvanie, hnačku i zápchu. Antibakteriálne a antimykotické účinky sa prejavujú pálením, ktoré tento olej vyvoláva.

Reďkovka uľahčuje odkašliavanie !

1 porcia mikroreďkovky (1 vanička) denne stačí na zlikvidovanie baktérií na slizniciach ústnej dutiny a nosohltana. Liečivé oleje, ktoré sa uvoľňujú pri chrumkaní šťavnatej reďkovky, súčasne dezinfikujú sliznicu nosa a prínosových dutín a pomáhajú predchádzať infekciám. Bojuje proti vírusovým infekciám.

Reďkovka na rast svalov

Na vybudovanie svalov je potrebných veľa živín. Proteíny sú stavebnými kameňmi svalov. Reďkovky sú veľmi bohatým zdrojom bielkovín a preto by mali byť súčasťou vašej stravy.

Reďkovka má diuretiký charakter

Reďkovky majú diuretický charakter, čo znamená, že zvyšujú produkciu moču. Reďkovková šťava pomáha znížiť zápal a pocit pálenia pri močení. Vyčistí obličky a zabraňuje infekciám v obličkách a močovom systéme, čím napomáha liečbe rôznych močových stavov, ktoré sú spôsobené nadbytkom toxínov v močovom ústrojenstve.

VEĽMI DÔLEŽITÉ : Pomáha aj pri neurologických chorobách ako je skleróza multiplex, lymská borelióza, Parkinsonova choroba…

ako aj artritída, reumatická artritída, zvýšený krvný tlak.

Ponúkame vám 4 druhy: rúžová, červená, zelená, fialová

Netreba zabudnúť, že výhonky reďkovky obsahujú oveľa viac stopových prvkov ako dospelá reďkovka. Majú niekoľkonásobné účinky na náš organizmus.