Chuť

pikantná a intenzívne korenistá chuť

Popis

Na čo je pikantná KAPUCÍNKA dobrá?
okrem vitamínov a minerálov obsahuje veľa prospešných látok ako sú napríklad silice, tie pomáhajú pri bakteriálnych zdravotných ťažkostiach.
Zneškodňuje niekoľko druhov baktérií ako sú stafylokoky, streptokoky, helicobakter pylor či escherichia coli.
Je PROTIZÁPALOVÁ – urýchlenie hojenia vonkajších ale aj vnútro-telových zápalov rôzneho druhu napr. špecificky zápal močových ciest a mechúra (čo je zväčša spôsobené baktériou Escherichia coli).
Zvyšuje všeobecnú obranyschopnosť organizmu pre jej vysokú nutričnou hodnotu.
POMOC PRI ŽENSKÝCH PROBLÉMOCH – ak máte pálenie, svrbenie či výtok, namočte si intímne partie do odvaru z kapucínky, pomôže zmierniť zápal a jeho nepríjemne prejavy
TRÁVANIE – bolesti brucha, časté hnačky či bolesti záhy? Kapucínka ničí škodlivé baktérie ako napr. Helikobakter pylori, zároveň dezinfikuje črevá a vyživuje črevnú mikroflóru.
DEZINFEKCIA RÁN – výluhom z kapucínky môžete potrieť rany, zníži to riziko pálenia či hnisania
Odporúčame konzumáciu listov a kvetov kapucínky, zostrihajte na hotové jedlo.
Spravte si odvar alebo čaj z kapucínky, pite alebo prikladajte na telo.
Kapucínku si viete aj presadiť do väčšieho kochlíka alebo do záhrady, bude sa rozrastať a KVITNÚŤ, jej kvety sú tiež veľmi liečivé.

5D11FAA4-990A-470E-82E3-80A6862527EA
IMG_4770 2

Vytvorte si u nás nezáväznú objednávku a my Vás čoskoro kontaktujeme.


    Zavážame si sami pravidelne pondelky, štvrtky a piatky na západnom Slovensku až do Bratislavy priamo na adresu k vám domov či do práce. Kuriérom neposielame. Ak ste reštaurácia alebo obchod a máte záujem o spoluprácu, zavolajte prosím na 0948 922 588